Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Productie din Goji
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Productie din Goji

Buna ziua,

Vreau sa fac productie de tinctura,ceai,gem, nectar, suc, suplimente alimentare din fructul Goji. Intrebarea care sunt conditia de a ma autoriza la Directia de Sanitar Veterinar si Siguranta Alimentelor?
Ma refer exista o reglementare care sunt conditiile pe care trebuie sa le indeplinesc pentru a produce si depozita aceste produse?
Ord 975/1998 sau Reguli generale pentru igiena produselor alimentare din 11.08.2005 sunt pentru productia de alimente, Norma de igiena privind productia, prelucrarea, desfacerea, pastrarea, transportul si desfacerea alimentelor din 16.12.1998 , sa i-au in considerare aceste reguli sau exista si alte reglementari?

Va multumesc.
Gasiti legislatia aferenta aici: [ link extern ]