Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Beneficiez sau nu de indemnizatie?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Beneficiez sau nu de indemnizatie?

Bună ziua ..as dori sa știu dacă o sa beneficiez de Indemnizația de creștere a copilului sau nu . Perioada în care am lucrat a fost 01.04.2013 -15.11.2016...iar eu am rămas însărcinată în decembrie 2016..o sa nasc în septembrie 2017 ..calculând din septembrie 2015 pana în septembrie 2017 (ultimii doi ani ) prind un an și 2 luni de munca ..dar nu știu daca este corect calculat ..Va rog sa ma ajutați sa știu dacă am de umblat sau nu . Mulțumesc anticipat !
Data nasterii ; septembrie 2017

Perioada eligibila pentru CCC: octombrie 2015 - septembrie 2017

Perioada luata in considerare : octombrie 2015 - noiembrie 2016 = 14 luni

In speta, beneficiati de indemnizatia pentru CCC.