Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Firma aflata in insolventa al carei administrator unic ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Firma aflata in insolventa al carei administrator unic a decedat

Buna ziua,

Ce e intampla in aceasta situatie cu firma? Procesul de insolventa este initiat din 2013 de catre administratorul firmei. Firma este un SRL, iar mostenitorii nu doresc preluarea acesteia, conform clauzei din actul constitutiv in caz de deces al administratorului.
Ce se poate intampla in acest caz cu firma si bunurile acesteia?
andreeabs, utilizator
ce calitate aveti in firma?
Nu am nici o calitate in firma! Nu am aparut pe niciunde acolo in acte sau fizic (firma a avut viata scurta 1 an de activitate efectiva, la 6 luni de la deschidere a avut acest control de la ANAF de unde a pornit totul)! Daca se accepta mostenirea, in ce masura pot sa ma implic in acest proces! In sensul de a obtine castig de cauza (mai are o hotarare in favoarea firmei, cum ca nu are datorii la ANAF, deci nu are obiect procesul) la care s-a facut recurs? Va multumesc!