Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... oferta de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

oferta de munca

Buna seara!
Daca am o oferta de munca in scris semnata ieri ,dar astazi am primit o alta oferta mai buna ,ce implica semnarea unei oferte?As putea accepta noua oferta?Mentionez ca nu a fost semnat contract de munca sau altceva.
Multumesc!
Conform art.1199 C.civ., oferta sau acceptarea poate fi retrasă dacă retragerea ajunge la destinatar anterior ori concomitent cu oferta sau, după caz, cu acceptarea.