Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Declaratie Asociatii de Proprietari?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Declaratie Asociatii de Proprietari?

Buna ziua,
La o Asociatie de proprietari care nu are profit deloc, se depune D101? Eu am depus doar D010 la infiintare.
Dar acum am citit urmatoarele: FORMULARUL 101 „Declaratie privind impozitul pe profit” pentru anul 2016
Atentie! Formularul se va depune de catre persoanele care aplica regulile speciale de impozitare reglementate la art. 15 din Codul fiscal, inclusiv in situatia in care inregistreaza numai venituri neimpozabile, respectiv cheltuieli nedeductibile, potrivit titlului II "Impozitul pe profit" din Codul fiscal. Este vorba de urmatoarele persoane:
- asociatiile de proprietari constituite ca persoane juridice si asociatiile de locatari recunoscute ca asociatii de proprietari.

Deci trebuie sa depun D101 si daca n-avem profit? pana la ce data?
Va multumesc!
Formularul010 trebuia depus anul trecut. Acum, in cazul cel mai bun, va alegeti cu o atentionare.

Declaratia 101 pana la 28 februarie. Da, si pentru profit 0.
Se primeste in format pe hartie?
010, da, pe hartie, la sediul ANAF.

101 numai online.