avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Copii cuCes
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Copii cuCes

Am o fata care are si certificat de handicap cu grad grav care beneficiaza doar de norma de hrana si ma intereseaza de ce nu beneficiaza de drepturile majorate cu 50% conform legii 272/2004, articolul 129 pentru copii cu Ces si handicap.totodata ma intereseaza de ce nu beneficiaza de drepturile de vacanta conform HG 1251 anexa 4, litera A, punctul b si anexa 2 articolul 7.



Alte discuții în legătură

Buna ziua! drepturi banesti copii cu ces IoanaVoicu17 IoanaVoicu17 Hg 564/2017 privind modalitatea de acordare a drepturilor copiilor cu ces abroga prevederile art.129 alin.(3) din legea 272/2004 ? Mai exact, as vrea sa stiu ... (vezi toată discuția)
Drepturi banesti copii cu ces IoanaVoicu17 IoanaVoicu17 Bună seara! As dori sa stiu daca de majorarea cu 50% (prevazut in art.129,alin 3 din legea 272/2004) a drepturilor banesti cuvenite copiilor cu ces din ... (vezi toată discuția)
Drepturile financiare ale elevilor cu ces pe lângă alocația ... vasea_13 vasea_13 Drepturile financiare ale elevilor cu CES Pe lângă alocația de hrana și cazarmament, un preșcolar cu CES și încadrat în grad de handicap, are dreptul ... (vezi toată discuția)