avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Drepturi banesti copii cu ces
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Drepturi banesti copii cu ces

Bună seara! As dori sa stiu daca de majorarea cu 50% (prevazut in art.129,alin 3 din legea 272/2004) a drepturilor banesti cuvenite copiilor cu ces din invatamantul de masa ,beneficaza si copiii incadrati intr-un grad de handicap sau doar cei infectati cu hiv .Am o fetita incadrata in grad grav de handicap si am depus o cerere la primarie pentru a primi aceasta majoarare.Am fost refuzata pe motiv ca de aceata majorare beneficiaza doar cei infectati cu hiv.Multumesc!

Alte discuții în legătură

Copii cuces catalina10 catalina10 Am o fata care are si certificat de handicap cu grad grav care beneficiaza doar de norma de hrana si ma intereseaza de ce nu beneficiaza de drepturile ... (vezi toată discuția)
Ordin 5574/07.10.2011 diana_brincovean diana_brincovean Buna ziua,sunt mama unei fetite de 10 ani hipoacuzie bilaterala grav accentuata cu certificat de handicap de la 3 ani si CES din 2013.Confom ordinului ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! drepturi banesti copii cu ces IoanaVoicu17 IoanaVoicu17 Hg 564/2017 privind modalitatea de acordare a drepturilor copiilor cu ces abroga prevederile art.129 alin.(3) din legea 272/2004 ? Mai exact, as vrea sa stiu ... (vezi toată discuția)