Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ce sa faca o P.F.A. in cazul in care este insarcinata?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ce sa faca o P.F.A. in cazul in care este insarcinata?

Buna ziua,
As vrea sa stiu ce trebuie sa faca o P.F.A. in cazul in care este insarcinata? Am depus Declaratia 600 pana la 31.01.2017 in care a declarat ca opteaza sa plateasca toate contributiile. Trebuie sa anunte Casa de Sanatate sau Finantele ca este insarcinata? Cum se va calcula adeverinta de venit? va putea beneficia de concediu medical pre si post natal?

Va multumesc
nimeni nu poate sa ma ajute cu un raspuns?