Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... pasaport
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

pasaport

in cazul in care am o condamnare cu executare de la care ma sustrag in strainatate, pot contacta misiunea diplomatica pentru eliberarea unui nou pasaport? cel vechi urmeaza sa expire.
va multumesc
da, ati putea...
va multumesc pentru raspubs, dar ati pute fi putin mai explicit? mai exact ma intereseaza daca serviciul pasapoarte elibereaza documente unei persoane condamnate si aflata sub urmarire