Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract electricitate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract electricitate

Buna seara!
Va rog un raspuns pentru urmatoarea situatie:parinti decedati(1993 tata,2009 mama) nu s-a dezbatut succesiunea,suntem mai multi frati.Unul dintre frati locuieste in casa parinteasca,avind adresa pe buletin la locatia respectiva.Zice el ca are nevoie de copiile noastre de buletin pentru a incheia un contract de electricitate.Nu are nici un venit .Intrebare:daca el acumuleaza datorii(sau poate are deja,nu stim)este posibil ca noi ceilalti sa fim obligati sa le platim,desi doar el locuieste acolo?
Va multumesc mult,acelora care ma puteti ajuta!
ghici_2013, utilizator