avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract electricitate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract electricitate

Buna seara!
Va rog un raspuns pentru urmatoarea situatie:parinti decedati(1993 tata,2009 mama) nu s-a dezbatut succesiunea,suntem mai multi frati.Unul dintre frati locuieste in casa parinteasca,avind adresa pe buletin la locatia respectiva.Zice el ca are nevoie de copiile noastre de buletin pentru a incheia un contract de electricitate.Nu are nici un venit .Intrebare:daca el acumuleaza datorii(sau poate are deja,nu stim)este posibil ca noi ceilalti sa fim obligati sa le platim,desi doar el locuieste acolo?
Va multumesc mult,acelora care ma puteti ajuta!
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Martie 2017
ghici_2013, utilizator

Alte discuții în legătură

Contract electricitate fara succesiune ghici_2013 ghici_2013 Buna ziua! Va rog un raspuns pentru urmatoarea situatie parinti decedati(1993 tata,2009 mama) nu s-a dezbatut succesiunea,suntem mai multi frati.Unul dintre ... (vezi toată discuția)
Pot deveni proprietar fara succesiune? asociatia_mea asociatia_mea Buna seara, Parinti au decedat amandoi, intai mama si apoi tata, insa nu s-a facut succesiunea nici dupa mama, nici dupa tata. Suntem 3 frati, ceilalti 2 au ... (vezi toată discuția)
Drept la mostenire CatalinT1979 CatalinT1979 Buna ziua, Va rog sa imi oferiti cateva informatii legate de o mostenire. Este vorba despre casa bunicilor mei din partea tatalui. Bunica este decedata din ... (vezi toată discuția)