Forum Discuţii juridice Executare silită durează?
Discuție deschisă în Executare silită

durează?

Dacă am facut o contestație la executare silită pentru prescripție cat poate dura procesul pana voi afla un rezultat?
Depinde de cat de aglomerata este instanta. Totodata depinde de cat de repede formuleaza intampinare partea adversa, de cat de repede formulati raspuns, etc. Contestatia se poate solutiona si de la primul termen de judecata. Dar o durata minima este cuprinsa intre 45-60 de zile.
dureaza aproape un an,la mine atat a durat 10 luni