Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu

Pt.un angajat cu timp partial de lucru, in CIM salariul va fi trecut cel pt o norma întreaga sau pt.timpul lucrat? Multumesc.
Pentru timpul efectiv prestat
In c.i.m. se va mentiona un salariul cel putin egal cu salariul minim brut corespunzator pentru durata timpului de munca mentionat in acesta.

De exemplu, daca in c.i.m. este mentionat timp de munca = 2 ore/zi, salariul minim brut este de 363 lei/luna.