Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pasaport

Am un copil cu 2 nationalitati (romana si belgiana) in cele 2 pasapoarte este inscris cu numele de familie diferit cell ro numele de familie Al meu cell belgian numele de familie a tatalui .Pot intra si iesi cu copilul in /din România cu pasaport belgian
Politia de Frontiera Romana, institutie aflata in slujba cetateanului, din dorinta de a se apropia si mai mult de populatie, a creat o noua facilitate persoanelor care doresc sa calatoreasca in afara hotarelor tarii instaland un post telefonic de informare.
Astfel, incepand din anul 2003, toti cei care apeleaza numarul de telefon 021.9590 pot primi informatii utile privind trecerea frontierei de stat, respectiv documentele necesare, conditiile prevazute de legislatia in vigoare in functie de scopul calatoriei etc.

Acest serviciu functioneaza non-stop la nivelul Inspectoratului General apeland 021.9590.
Detalii:[ link extern ]
Lucica ifrim a scris:

Pot intra si iesi cu copilul in /din România cu pasaport belgian

Da.