Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Calcul impozit specific
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Calcul impozit specific

Buna ziua!
O societate are cod CAEN -Activitati de productie cinematografica pe care se desfasoara activitatea in Bucuresti dar are si punct de lucru in Valcea unde desfasoara activitati pe coduri CAEN de cazare , restaurante si baruri. Cifra de afaceri a societatii la 31.12.2016 este peste 5000000 euro.
Ce impozit se plateste in anul 2017? profit pe toata activitatea inclusiv pe punctul de lucru sau impozit pe profit pentru firma din Bucuresti si impozit specific pentru puctul de lucru din Valcea?
Va multumesc!
Buna ziua,
Impozit profit la Bucuresti, impozit specific pt bar.
Diana.