Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... legea 449-speta
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

legea 449-speta

in cazul in care service-ul trebuie sa comande o piesa din-afara tarii pentru reparatia produsului defect, se poate depasi termenul de 15 zile?exista circumstante ca sa nu se piarda in instanta, sau in cazul unei reclamatii la Anpc ?
~ Conținut șters la cerere ~
ma refer la termenul de cand I am adus la cunostinta vanzatorului lipsa de conformitate
daca este necesara o piesa adusa din alta tara si astfel se depasesc 15 de la predare catre vanzator...se considera termen depasit si sa cer inlocuire sau restituirea contravalorii ca sa refuz produsul reparat?pot castiga asa la Opc?