Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatricularea unui autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatricularea unui autoturism

Ce pot sa fac daca fostul proprietar nu imi trimite fiscalul sa pot inscrie autoturismul pe numele meu?
Daca amiabil nu puteti solutiona,parcurgeti procedura prealabila,notificati oficial vanzatorul cu obligatia depunerii certificatului fisca; Neprezentarea certificatului fiscal,ridica suspiciunea ca vanzatorul sa detine debite in evidente la autoritatea fiscala
Daca nu raspunde la notificare,parcurgeti pricedura prin mediator
Daca nu solutionati,ramane sa actionati in instanta vanzatorul
Succes !