avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatricularea unui autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatricularea unui autoturism

Ce pot sa fac daca fostul proprietar nu imi trimite fiscalul sa pot inscrie autoturismul pe numele meu?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:36, 26 Martie 2017
Daca amiabil nu puteti solutiona,parcurgeti procedura prealabila,notificati oficial vanzatorul cu obligatia depunerii certificatului fisca; Neprezentarea certificatului fiscal,ridica suspiciunea ca vanzatorul sa detine debite in evidente la autoritatea fiscala
Daca nu raspunde la notificare,parcurgeti pricedura prin mediator
Daca nu solutionati,ramane sa actionati in instanta vanzatorul
Succes !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce e de facut daca vanzatorul nu imi da certificatul de atestare fiscala al autoturismului ruxy-ruxandra ruxy-ruxandra Buna ziua. Am cumparat anul trecut un autoturism, urmand ca proprietarul sa ne trimita ulterior certificatul de atestare fiscala, lucru care nu s-a intamplat ... (vezi toată discuția)
Probleme înmatriculare auto Sambry Sambry Buna seara. Încep cu problema mea pe care cu siguranta o mai au si alte persoane. Am cumpărat o masina de la o persoana si aceasta nu mi-a dat pe loc ... (vezi toată discuția)
Fiscal masina Nichitac Nichitac Am cumpărat recent o mașină iar fostul proprietar nu vrea sa imi dea fiscalu. Ce pot face eu? (vezi toată discuția)