avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Fiscal masina
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Fiscal masina

Am cumpărat recent o mașină iar fostul proprietar nu vrea sa imi dea fiscalu. Ce pot face eu?
Cel mai recent răspuns: Nichitac , utilizator 19:32, 13 Noiembrie 2017
Aspectul ca vanzatorul nu a depus la intocmirea formalitatilor de tranzactionare bun mobil certificatul fiscal ridica suspiciunea existentei de debite in sarcina acestuia
In lipsa certificatului fiscal ce fel de document de tranzactionare vehicul ati incheiat ?
Pentru a parcurge procedura prealabila,notificati oficial vanzatorul cu obligatia depunerii certificatului fiscal-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta
Daca vanzatorul nu intelege sa respecte dispozitiile in vigoare,aveti dreptul pentru solutionare sa va adresati instantei de judecata
Am făcut actul de vanzare cumparare. Am fost cu masina RAR si am tradus cartea masinii. După toate astea am trimis actele de care avea nevoie ca sa ii se pună ștampila. Dar au trecut deja 2 luni de arunci iar eu nu am primit nimic. Evident intre timp a expirat numărul de la RAR si va trebui să merg inca o data la ei ca sa pot merge la poliție și sa înscriu mașina.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vânzare - cumparare auto mihaiclaudiugabriel mihaiclaudiugabriel Am cumpărat o mașină în luna octombrie 2017, dar certificatul fiscal l-am primit in 4 ianuarie 2018 . Intrebarea mea este : Primesc amenda ,daca ma duc sa ... (vezi toată discuția)
Probleme înmatriculare auto Sambry Sambry Buna seara. Încep cu problema mea pe care cu siguranta o mai au si alte persoane. Am cumpărat o masina de la o persoana si aceasta nu mi-a dat pe loc ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto fara fiscal crtsorin crtsorin Buna ziua. Am si eu o intrebare inlegatura cu inmatriculatul unui vehicul pe care l-am cumparat de la o persoana care l-a adus din olanda iar acuma nu mai ... (vezi toată discuția)