Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Fiscal masina
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Fiscal masina

Am cumpărat recent o mașină iar fostul proprietar nu vrea sa imi dea fiscalu. Ce pot face eu?
Aspectul ca vanzatorul nu a depus la intocmirea formalitatilor de tranzactionare bun mobil certificatul fiscal ridica suspiciunea existentei de debite in sarcina acestuia
In lipsa certificatului fiscal ce fel de document de tranzactionare vehicul ati incheiat ?
Pentru a parcurge procedura prealabila,notificati oficial vanzatorul cu obligatia depunerii certificatului fiscal-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta
Daca vanzatorul nu intelege sa respecte dispozitiile in vigoare,aveti dreptul pentru solutionare sa va adresati instantei de judecata
Am făcut actul de vanzare cumparare. Am fost cu masina RAR si am tradus cartea masinii. După toate astea am trimis actele de care avea nevoie ca sa ii se pună ștampila. Dar au trecut deja 2 luni de arunci iar eu nu am primit nimic. Evident intre timp a expirat numărul de la RAR si va trebui să merg inca o data la ei ca sa pot merge la poliție și sa înscriu mașina.