Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de colaborare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de colaborare

Buna ziua! Vreau sa stiu carei institutie de stat trebuie sa ma adresez in momentul in care clauzele unui contract de colaborare nu au fost respectate de cesionar, iar eu nu am mai fost platita conform contractului din Octombrie 2016.
Este vorba de cedarea drepturilor de autor catre o companie mare din Romania, iar la incetarea colaborarii, cesionarul refuza sa plateasca integral suma datorata cedentului in urma prestarii de activitati artistice.
Unde poate sa mearga cedentul, cui sa se adreseze ca sa i se faca dreptate?
multumesc anticipat
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc mult pt raspuns. Aveti dreptate, este un contract de cedare drepturi de autor si voi merge in instanta pt ca alta optiune nu am, din pacate.