Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Conditie rezolutorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Conditie rezolutorie

cum as traduce mai pe intelesul meu?

Suma de ... reprezentand avansul, se va achita de catre cumparator din surse proprii in termen de 2 zile lucratoare de la data semnarii prezentului document sub conditie rezolutorie.

In alte cuvinte, daca nu achit ce se poate intampla?
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc frumos pentru raspuns