Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... salut nevasta mea e cetatean filipinez dar are permis ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

salut nevasta mea e cetatean filipinez dar are permis de sedere in cipru

salut locuiesc cu nevasta mea in cipru si dorim sa calatorim si sa ne stabilim in germania(ea are permis de sedere cipriot) cum trebuie sa procedez? si ce acte sunt necesare?
Daca are permis de sedere pe termen lung in UE, atunci va beneficia de calatorie in practic aceleasi conditii cu cetatenii ciprioti. Un astfel de permis poate fi preschimbat pentru un permis similar din noua tara de domiciliu. Altfel cititi aici: [ link extern ]
tgeorgescu, utilizator