avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Limita depunere numerar in banca
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Limita depunere numerar in banca

Buna ziua,
imi puteti confirma va rog daca este vre-o limita de depunere numerar din vanzari in banca /zi? Am auzit ceva de echivalentul a 10.000 euro. Puteti sa-mi spuneti si o baza legala va rog?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: lucianrosca , utilizator 13:17, 5 Aprilie 2017
Pentru depunere in banca, nu exista limita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salutare. este ok ca banca sa iti ceara contracte pentru nunta ... iMozzie iMozzie Salutare. Este ok ca banca sa iti ceara contracte pentru nunta pentru a dovedi provenienta banilor pe care vrei sa ii depui in cont? Vreau sa depun suma de ... (vezi toată discuția)
Obligatii declarative pe noua lege a spalarii banilor draghicihome draghicihome Buna ziua, Suntem o firma ce comercializeaza produse nealimentare (cosmetice si detergenti) prin agenti de vanzari si magazine proprii. Doresc sa stiu daca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. la vanzarea unei masini este legal sa accept peste ... chilly0104 chilly0104 buna ziua. la vanzarea unei masini este legal sa accept peste 10000 euro cash? sau este obligatoriu transferul bancar. cumparatorul insista plata cash. ... (vezi toată discuția)