Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... MODIFICARE CATEGORIE TEREN
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

MODIFICARE CATEGORIE TEREN

Buna Ziua,

În 2010, am achizitionat un teren agricol, categoria pasune. Ulteior, pe acest teren a fost împădurit, iar Ocolul Silvic refuza să ia padurea în pază pentru ca în extrasul de carte funciară, terenul figurează ca pășune. Eu am o adeverință eliberată de către primărie care atestă că terenul este împădurit. Cum pot modifica categoria de teren în cartea funciară?
Vă mulțumesc!
prin cerere catre primaqrie care o trimite la consiliul judetean