avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Vânzare-cumpărare autoturism
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Vânzare-cumpărare autoturism

As vrea sa ma lămurească cineva , dacă vreau sa vând o masina , cum trebuie da procedez si in ce condiții se predau numerele mașinii , eu nedorind ca cumpărătorul da păstreze numerele mele. Multumesc!
Numerele se predau la politie, in momentul in care faceti radierea masinii din circulatie, de pe numele dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum radiez un autoturism la schimbarea propietarului? bogdanalexandru13 bogdanalexandru13 Vreau s vand un autoturism care nu are timbrul de mediu platit. Autoturismul este inmatriculat pe RO din 1997. Din ce am citit radierea se face cand ... (vezi toată discuția)
Păstrarea numerelor de inmatriculare am cumpărat o mașină ... mymy10 mymy10 Păstrarea numerelor de inmatriculare Am cumpărat o mașină de la cineva din familie, din același județ. Vreau să păstrez nr de înmatriculare. Mai ... (vezi toată discuția)
Radiere autoturism la politie corad corad Buna ziua, dupa cum spune si titlul, vreau sa vand un autoturism, cunosc procedura de radiere la administratia fiscala, dar legea este atat de vaga cu privire ... (vezi toată discuția)