Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... executare silita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

executare silita

Buna ziua ,ma confrunt cu urmatoarea problema ,am un imobil unde mama detine un drept de abitatie pt o camera,nu ne intelegem din diverse motive ,ea detine un alt imobil unde nu locuieste ,din cate am aflat are un concubin la care locuieste dar nu stiu unde ,pt a ma sicana inteprinde tot felul de actiuni in instanta ,a solicitat pe calea ordonantei dreptul de a locui in accea camera,desi nu ia interzis nimeni accest lucru ,eu nu locuiesc in accea casa si nici in localitatea respectiva,i sa admis ordonanta ,stie nr nostru de tel ,eu nu il stiu pe al ei ,stie unde locuiesc ,nu a venit niciodata sa ceara cheia ,eu nu pot lasa casa descuiata ,am lucruri acolo,acum m-am trezit cu o somatie de executare silita sa ii permit accesul in imobil,eu nu ma opun dar ce pot face de unde sa o iau ,cum sa demonstrez ca ea doar ma sicaneaza prin acceste actiuni,si nu ma opun ,am 10 zile termen ,ce se va intampla dupa accest termen,cum ma pot apara,ea crede ca prin astfel de sicane ma va determina sa renunt la casa in favoarea ei.ajutati-ma va rog ,trebuie sa platesc niste cheltuieli de judecata si cine stie ce va mai urma,
Ar fi trebuit sa o notificati cumva, nu stiu ce ati facut in ordonanta si cum s-a stabilit ca nu i-ati asigurat abitatia.
Permiteti-i accesul, Cheltuieli de executare veti plati, din pacate.
Pe viitor macar vorbiti cu un avocat cand primiti un document juridic, va poate scuti de ceva cheltuieli de judecata.
Notificati mama prin executor.