Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Circulatie rutiera in UE.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Circulatie rutiera in UE.

Un cetatean roman care munceste in Austria vrea sa vina in Romania (de sarbatori) cu o masina imprumutata de la un prieten. Ce acte trebuie sa detina pentru a nu avea probleme pe drum, la frontiera si in Romania, la venire si la intoarcere.
O procura notariala care sa ateste imprumutul pe acea perioada cred ca ar fi suficient si toate celelalte acte legate de masina in regula.
latka, moderator
Procura notariala trebuie, oare, tradusa in romaneste ?
Nu, ci doar conforma cu procedura din Austria.
Multumesc mult.