Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cupon pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cupon pensie

As dori sa stiu cum pot primi cuponul de pensie daca am schimbat adresa de domiciliu in alt judet,respectiv am flotant in alt oras si alt judet!
Va multumesc!
Trebuie sa va ridicati cuponul. Daca mergeti la medic sau va internati in spital va trebuie cupon de pensie.
Nu vi se sisteaza pensia daca nu ridicati cupoanele, dar aveti obligatia sa anuntati casa de pensii de orice schimbare in termen de 15 zile. Pentru a nu avea probleme, mai bine va transferati dosarul.