avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cupon pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cupon pensie

As dori sa stiu cum pot primi cuponul de pensie daca am schimbat adresa de domiciliu in alt judet,respectiv am flotant in alt oras si alt judet!
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Gabi50 , utilizator 23:17, 12 Aprilie 2017
Trebuie sa va ridicati cuponul. Daca mergeti la medic sau va internati in spital va trebuie cupon de pensie.
Nu vi se sisteaza pensia daca nu ridicati cupoanele, dar aveti obligatia sa anuntati casa de pensii de orice schimbare in termen de 15 zile. Pentru a nu avea probleme, mai bine va transferati dosarul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cupon de pensie ghita49 ghita49 Am citit pe internet ca pentru cei care primesc pensia pe card bancar nu se mai tiparesc cupoane de pensie si implicit nu mai primim acest act. Poate sa-mi ... (vezi toată discuția)
Cum pot primi pensia la alta adresa? Sergiu92 Sergiu92 Buna ziua. Am doua imobile in acelasi judet, avand domiciliul stabil pe adresa unuia dintre ele. Cum as putea primi pensia prin Posta pe adresa celuilalt ... (vezi toată discuția)
...mutare dosar pensie Iulia C Iulia C Bună ziua! Tatăl meu s-au mutat dintr-un judet în altul.El dorește să lase dosarul de pensie in vechiul judet.Este obligatoriu să își transfere ... (vezi toată discuția)