Forum Discuţii juridice Executare silită Incuviintarea executarii data de o instanta care nu ...
Discuție deschisă în Executare silită

Incuviintarea executarii data de o instanta care nu este competenta

Buna ziua,

Care este calea de atac impotriva unei incuviintari de executare silita data de o instanta care nu are competenta sa o faca. Debitorul nu are domiciliul pe raza instantei de judecata. Actiunea este sau nu scutita de taxa de timbru?

Multumesc
Tot nu inteleg. Ce se intampla cu actele de executare facute de executorul care nu avea competenta teritoriala sa o faca. Executorul care face executarea si nici instanta care a incuviintat executarea nu se afla acolo unde isi are domiciliul debitorul. Poate instanta dintr-un alt judet sa anuleze o executare?