Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Chemare in judecata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Chemare in judecata

AM fost angajat cu CIM LA 4 ORE ,acest act la-m semnat in strada pe capota masinii la repezeala, dar in realitate am lucrat numai la 8 ore,vreau sa-l dau in judecata sunt mai mule nereguli acte aditionale mi le-a dat dupa 3 anii state plata nu am semnat deloc .Ce sanse am sunt mai multe nereguli. MULTUMESC
Buna ziua,

Evident exista nereguli. Sanse de castig daca incepeti o actiune exista intotdeauna dar fara sa vada cineva in concret pe ce va bazati nu vi le poate estima nimeni corect. Mergeti intai la ITM si faceti-i o plangere, mai intrebati si pe cei de acolo ce va sfatuiesc si apoi, daca nu va puteti face actiunea singur, apelati la un avocat sa va ajute.
In acest eventual proces, ca de altfel in orice proces sansele depind in mare parte de probe(inscrisuri,martori)
Chiar daca sustineti ca sunt multe nereguli, va intreb salariul l-ati primit?

Daca da, atunci sub ce modalitare?