Forum Discuţii diverse Cărţi. Interesante, de ... John Grisham
Discuție deschisă în Cărţi. Interesante, de recomandat, topuri...

John Grisham

Intrucat este un autor care are in principal ca subiect al romanelor sale thriller-ul juridic va propun si sugerez si sfatuiesc si solicit samd sa-l cititi ;) .Preferata mea este "Maestrul". Daca mai sunt dintre voi care l-au citit poate va expuneti pareri sau impresii despre unul din romanele sale.
Eu recunosc faptul ca le-am citit pe toate. Si mi-a placut Omul care aduce ploaia. Si am vazut ca tocmai a aparut o alta carte de-a lui in Romania: Asociatul.
Carti pe care le citesti cu sufletul la gura ,abia astept sa citesc si Asociatul.
Buna ziua!
Excelenta ideea!
Si eu ma numar printre fanii lui John Grisham:) Am citit majoritatea romanelol sale si as putea realiza chiar un mic top al acestora:
-Nevinovatul:
-...Si vreme e ca sa ucizi:
-Firma:
-Clientul:
-Testamentul.
...insa "Nevinovatul" ramane cea mai buna carte a sa. Parerea mea...:)
Ce carti ati mai citit in ultima vreme?:)