Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Schimbare loc munca-stimulent
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Schimbare loc munca-stimulent

Buna ziua. Numele meu este Catalin, si lucrez de aprox.5ani la o firma. Momentan iau stimulentul de insertie , ( pana in septembrie), dar as vrea foarte mult sa imi schimb locul de munca. Daca plec de la locul actual si ma angajez in alta parte, fara intrerupere, mai pot lua stimulentul? Multumesc anticipat
Da, veti primi in continuare stimulant de insertie , numai daca data incetarii vechiului c.i.m. = data inceperii activitatii in baza noului c.i.m.