Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acuzatie hartuire si santaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acuzatie hartuire si santaj

Am fost acuzata de hartuire sexuala si santaj si de curand s-a dat sentinta definitiva ca fiind nefondata .Avand in vedere ca reputatia mi-a fost patata si persoana ce ma acuza imi trimite mesaje cu subanteles mie si sotului(fostul amant)a publicat in mediul online poze obscene cu mine ce doar noi le aveam(sustine ca a pierdut cardul pe care le avea)cum pot eu sa actionez in instanta si ce castig de cauza as avea?
Puteti formula plangere la politie impotriva acestuia pentru hartuire sexuala, plus plangere pentru ART.268 Cod Penal - inducerea in eroare a organelor judiciare (fosta infractiune de denunt calomnios) .