Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Inscriere la masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Inscriere la masa credala

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca am o sentinta civila executorie prin care o societate aflata in insolventa (la aceasta data) trebuie sa imi achite o suma de bani, am obligatia de a ma inscrie la masa credala cu acesta sentinta? Care este temeiul de drept?
Din cazuri identice, este nevoie de inscriere la masa credala. Aveti grija sa nu depasiti termenul de inscriere.
Obligatoriu trebuie sa va inscrieti la masa credala. Daca s-a depasit termenul formulati o data cu cererea de creanta si o cerere de repunere in termen. Se depune in 2 ex. la dosarul de insolventa.