avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Firma in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Firma in insolventa

Buna ziua
Am o firma in insolventa si radiata in feb2016
Iar acum mi a venit o somatie de la anaf de executare cu datorii de 7000ron .
Ce se intampla daca nu pot plati?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Valy zmr , utilizator 21:46, 27 Aprilie 2017
Buna seara. Ori este in insolventa ori este radiata firma? Daca este radiata, inseamna ca nu mai exista firma, respectiv ca s-a inchis procedura insolventei si s-a dispus radierea firmei de la Registrul Comertului. Daca firma este radiata, aduceti la ANAF dovada radierii societatii. ANAF s-a inscris la masa credala in perioada in care era in insolventa firma?
Are dovada chiar scrie pe fisa emisa azi
radierea e cu data de 28.01.2016
Si in monitorul oficial la fel in 2016 in insolventa
Una este firma in insolventa si alta este radiata. S-a finalizat procedura insolventei, adica s-a inchis procedura falimentului prin radierea firmei? A dispus judecatorul sindic radierea? S-a inscris in Registrul Comertului radierea?
Am scris gresi nu radiata
radiere in 28.01.2016
Nu ma pricep nu am contabila sau avocat .
Procedurile au fost facute de o cunostinta care in momentul acesta nu e de gasit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masa credala/recurs faliment Marghescu Marghescu Am un fost client... Am constatat tarziu ca a intrat in procedura de insolventa si din pacate s-a pronuntat falimentul la al doilea termen. La primul s-a ... (vezi toată discuția)
Radiere georgelgica georgelgica Care este differenta intre radierea ca urmare a dizolvarii si radierea ca urmare a incetarii activitatii? (vezi toată discuția)
Radiere societate in urma hotararii judecatoresti Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua! O societate care in septembrie 2012 are o hotarare a Tribunalului Bucuresti in care se stipuleaza ca in baza art. 131/legea 85 privind procedura ... (vezi toată discuția)