avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 308 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii de lunga durata sau nu?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii de lunga durata sau nu?

Speta! O persoana a absolvit o facultate la seral respectiv 4 ani subinginer TCM in anul 1990. In anul 2007 s-a inscris la aceeasi facultate pentru continuarea studiilor deci la ingineri TCM. Care va fi statutul ei referitor la studii SSD sau de lunga durata?
Cel mai recent răspuns: Isa Radov , Consultant resurse umane 14:56, 23 Septembrie 2009
Studii de lunga durata ... :)
florinsadova a scris:

Speta! O persoana a absolvit o facultate la seral respectiv 4 ani subinginer TCM in anul 1990. In anul 2007 s-a inscris la aceeasi facultate pentru continuarea studiilor deci la ingineri TCM. Care va fi statutul ei referitor la studii SSD sau de lunga durata?



Dupa terminarea studiilor de completare va primi diploma de inginer, deci absolvent studii superioare de lunga durata.
Deci este considerat ca si inginer de 5 ani.In cazul in care nu a sustinut examenul de licenta poate fi retribuit ca si inginer?Multumesc pt raspunsuri.
Daca nu a sustinut examenul de licenta nu poate fi angajat ca si inginer, dar poate fi retribuit ca un inginer.
sa inteleg ca poate fi retribuit pe baza adeverintei de absolvire?

Alte discuții în legătură

Studii superioare gadmarin gadmarin Am urmat cursurile UPB in perioada 1984 - 1988, am obtinut diploma subinginer. Am depus un dosar de participare la un examen pentru ocuparea unui ... (vezi toată discuția)
Master pasparan constantin pasparan constantin Daca am absolvit cursuri de subingineri, pot urma masterul? Se pot echivala cu absolvirea cursurilor de lunga durata? (vezi toată discuția)
Incadrare salarizare "studii scurta durata"sau "superioare" mihaiioana mihaiioana Sunt angajata in sistemul de invatamant preuniversitar in functia de ,,secretar sef,, absolventă a Universităţii Ploiesti, Facultatea de Inginerie ... (vezi toată discuția)