Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... PFA compatibil cu salariat la stat?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

PFA compatibil cu salariat la stat?

Buna tuturor
Poti fi PFA si in acelasi timp angajat la stat, cum ar fi profesor?
O persoana fizica autorizata poate cumula calitatea de persoana fizica autorizata cu cea de salariat al unei terte persoane care functioneaza atat in acelasi domeniu, cat si intr-un alt domeniu de activitate economica decat cel pentru care PFA este autorizata.