avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 112 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... PFA compatibil cu salariat la stat?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

PFA compatibil cu salariat la stat?

Buna tuturor
Poti fi PFA si in acelasi timp angajat la stat, cum ar fi profesor?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:23, 20 Septembrie 2009
O persoana fizica autorizata poate cumula calitatea de persoana fizica autorizata cu cea de salariat al unei terte persoane care functioneaza atat in acelasi domeniu, cat si intr-un alt domeniu de activitate economica decat cel pentru care PFA este autorizata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare la stat cu pfa Sisi03 Sisi03 Care sunt conditiile de angajare a unui PFA la stat? (vezi toată discuția)
Impozitul forfetar madyfree1987 madyfree1987 1..As dori sa stiu si eu in ce consta impozitul forfetar si ce influenta are asupra persoanelor PFA . 2..As vrea sa stiu daca se poate lucra in domeniul ... (vezi toată discuția)
Carte de munca si pfa Crina alexandra Crina alexandra Buna ziua! Daca sunt angajata cu carte individuala de munca, se poate sa deschid si PFA cu acelasi domeniu de activitate in colaborare cu firma angajatoare? ... (vezi toată discuția)