Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Depunere declaratii pfa norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Depunere declaratii pfa norma de venit

Buna ziua, in ianuarie am fost pentru a depune decl 600 la un pfa la norma si inspectoarea mi.a zis ca nu mai trebuie sa depun nici 220 nici 200 daca e la norma desi anul trecut m.a pus sa i le aduc.... cum sa procedez? Sa iau de bun ce a zis? Totusi norma e deja stabilita .... si nici nu au depasit plafonul pt trecerea la sistem real.... aveti ceva sugestii cum sa procedez sa fie totul ok ?

Multumesc,
Elena
Buna ziua,
La PFA norma de venit nu se depune nici declaratie cu venit estimat, nici regularizare.
Normele sint fixe.