avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 406 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitii publice- Exceptari
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitii publice- Exceptari

Buna ziua,

Serviciile prevazute in Anexa nr.2. din Legea nr.98/2016 sunt exceptii si acestora nu se aplica prevederile Legii nr.98/2016?
In continutul Legii nr.98/2016 in afara art.35 alin.2. unde se mai face referire la aceasta Anexa nr.2.?
Va multumesc mult!
Cu stima,
Henriette
Cel mai recent răspuns: Laura Farca , Avocat 14:01, 3 Mai 2017
Bună,

Se mai face referire la următoarele articole: art. 3 alin.1 punctul 6, art. 7 alin. 1 litera 6, art. 12 litera b), art. 111 şi art. 144.

Laura

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cautiune la achizitii publice lemontee lemontee Buna ziua, Am depus o contestatie, iar acum CNSC-ul imi cere cautiunea..va rog sa ma ajutati deoarece modul de calcul ma nelalureste...la art. 61^1 este ... (vezi toată discuția)
Neprezentare permis conducere organului de politie ddianna ddianna Buna seara Care este amenda ( daca exista ca si contraventie fapta) pentru neprezentarea permisului de conducere politistului la o verificare in trafic. ... (vezi toată discuția)
Varsta de pensionare danciudanielaadina danciudanielaadina Am si eu o intrebare.Sotul meu este nascut in 08.11.1961,este angajat din 15.09.1978 iar din 20.04.1987 pina in 01.04.2001 a lucrat in gr.II de munca si din ... (vezi toată discuția)