avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acte originale plastifiate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acte originale plastifiate

Bună ziua
Am plastifiat actele originale :certificat căsătorie, nastere, acte de studii..ce e de făcut pentru a repara greșeala?
Solicitati oficial la serviciul de stare civila eliberarea altor documente
~ Conținut șters la cerere ~
De ce ? :))
Solicitați duplicate. Este singura varianta. Și nu le mai plastifiați pe următoarele.
Că soluție la pierdere sau distrugere, faceți copii xerox legalizate la notar.
Și acestea trebuiesc păstrate neplastifiate. Bafta!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de nastere plastifiat costy007 costy007 Am vrut astazi sa fac pasaport copilului minor si cand am aratat certificatul de nastere plastifiat, am fost refuzat pe baza legii nr.119/1996 art.1 art.2 ... (vezi toată discuția)
Duplicat certificat nastere and2nanet and2nanet pentru a obtine un duplicat la certificatul de nastere,certificat obtinut in alt oras decat bucuresti este necesara deplasarea in acea localitate?!?(mentionez ... (vezi toată discuția)
Care este procedura obținerii unui duplicat după titlul de ... Alghe Alghe Care este procedura obținerii unui duplicat după titlul de proprietate pentru deschiderea succesiunii? Menționez faptul că titlul de proprietate a fost ... (vezi toată discuția)