Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia privata pilonul II
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia privata pilonul II

Am urmatoarea intrebare. Daca o persoana care a iesit la pensie de limita de varsta din sistemul public, cu reducerea varstei datorate grupei de munca (53 de ani) poate sa isi retraga acum fondurile acumulate la pilonul II de pensie, sau trebuie sa astepte pana la implinirea varstei standard de pensionare (65 de ani).
Nu cunoaste nimeni subiectul la intrebare, sau am postat gresit?
Astept un raspuns. Multumesc.
Dupa ce primiti decizia de pensionare puteti merge sau suna pentru a discuta pasi ce trebuie urmati pentru a intra in posesia banilor.