avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Persoane defavorizate?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Persoane defavorizate?

Buna ziua, as vrea sa accesez programul Start-up Nation, iar printre angajati sa se numere si mama mea, aceasta avand varsta de 48 de ani, fara loc de munca de aproximativ 3-4 ani, dintre care timp de un an a primit somaj. Acum nu realizeaza nici un venit. Intrebarea: este considerata mama mea persoana defavorizata?

Alte discuții în legătură

Subventii someri srl-d mihaipopovici mihaipopovici Buna ziua. Intentionez sa infiintez o firma SRL-D pentru accesarea de fonduri europene prin programul start-up nation si dupa cum stiti pentru acest program ... (vezi toată discuția)
Start-up nation 2017 Eliza11 Eliza11 Buna ziua, Am fost aplicat la Start-up Nation 2017 si am fost acceptati pentru finantarea proiectului. Dorim crearea mai multor locuri de munca dintre care ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene nerambursabile tudorolimpia tudorolimpia Buna ziua eu am deschis o firma srl cu cod CAEN 1392 si doresc sa iau fonduri nerambursabile (vezi toată discuția)