avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 286 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vinzare pamant si plata impozit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vinzare pamant si plata impozit

Vreau sa vind 50 ari de pamant trebuie sa platesc impozit la fisc de pe banii luati pe el.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: homohominemlupusest , utilizator 11:00, 15 Mai 2017
Daca pretul trece de 450000 de mii de lei, da
Ultima modificare: Luni, 15 Mai 2017
homohominemlupusest, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care sunt taxele care se platesc la vanzarea unui imobil, daca ... Lavanda22 Lavanda22 Care sunt taxele care se platesc la vanzarea unui imobil, daca terenul pe care se afla constructia l-au cumparat amandoi in timpul casatoriei si valoarea ... (vezi toată discuția)
Probleme cu notarii. marielamotte200 marielamotte200 Eu am la tara un teren intravilan de 15 ha intr-o comuna care in grila notariala face 3 milioane de lei, 20 lei/ mp, o suma exagerat de mare. Cumparatorul a ... (vezi toată discuția)
Donatia apartamentului roadrunner_1306 roadrunner_1306 Daca tata imi doneaza apartamentul, acesta trece pe numele meu? Odata find pe numele meu, mai poate fi evacuat pentru datorii gen impozit pe pamant sau masina ... (vezi toată discuția)