Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Depunere cerere custodie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Depunere cerere custodie

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti, pot depune cererea pentru custodia copilului i' romania daca in prezent stam in franta? Fetita este doar cetatean roman, la fel si eu. Tatal este cet francez.
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
E important daca si divortati sau doar custodia copilului e in discutie. Daca ultimul domiciliu comun e in Franta si daca domiciliul copilului e tot acolo, va fi competenta instanta franceza si nu cele romane.