Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Coproprietate imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Coproprietate imobil

Caz real,
Coproprietari nefiind sot-sotie, frate-sora, doar coproprietari fara legatura de rudenie intre ei, credit bancar pe ipoteca imobil inca 2 si juma, parti egale fiecare coproprietar.
Intrebare: daca unul din coproprietari vrea sa isi vinda partea se poate vinde? si in ce conditii.
Va multumesc tuturor pentru parere, este vorba despre credit ipotecar.

Atunci ramane valabil ceea ce v-am spus anterior! Mergeti la banca si solicitati-le acordul de instrainare si ,de asemenea , persoana care doreste sa cumpere sa isi depuna dosarul pentru a-i fi verificat si aprobat de banca pentru preluarea ipotecii!
:offtopic:Annajanette--nu este bine! Ti-ai face o groaza de dusmani!:D