Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Plati la I.I. fara activitate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Plati la I.I. fara activitate

Buna ziua.As dori si eu un rasp.La urmatoarea intrebare.Am o firma deschisă intreprindere individuală dar nu a funcționat niciodată o am deschisa de 9 ANI .Ma afecteaza cu ceva daca no radiez,sa plătesc ceva pana acum nu mia venit nimik de plata.Sau ce trebuie sa o închid.
Daca nu realizati venituri nu aveti nimic de platit.
Totusi va recomand sa depuneti declaratiile anuale la finante astfel incat sa va indepliniti toate obligatiile declarative.
Cel mai bine ar fi sa mergeti la finante sa vedeti daca cumva aveti ceva de plata si apoi s-o radiati de la registrul comertului si de la finante, daca in urmatoarea perioada nu estimati ca veti desfasura activitatile autorizate pe I.I. Nu are rost sa o tineti asa. Oricum, cand chiar veti avea nevoie, se deschide foarte usor si repede.