Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cod COR si nivel studii conducator autospeciala ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cod COR si nivel studii conducator autospeciala pompieri

Buna ziua.

Am tot cautat cod COR pentru conducator autospeciala (pompieri) si nivelul de studii necesar acestei functii, dar n-am gasit nimic oficial, ci numai informatii sursa google. Ma intereseaza cadrul legal unde scrie negru pe alb codul si nivelul de instruire corespondent acestuia. Legislatia a suferit o serie de modificari si m-am ratacit. Nu gasesc nicicum incadrarea legala. Va multumesc pentru ajutor!

Cu stima!
COR 833204 - Conducator autospeciala
Nivelul de instruire: 2 (studii medii)