Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plata sulta, stipulata in sentinta civila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plata sulta, stipulata in sentinta civila

Buna ziua!
Soacra mea in urma partajului a avut de plata o sulta pentru locuinta cumparata inpreuna cu socrul.
Socrul si-a tinut bunurile intr-o camera din locuinta, iar soacra dupa ce a achitat sulta a facat plangere la judecatorie pentru eliberarea spatiului.
In Sentinta Civila definitiva de eliberare a spatiului in preanbul se precizeaza ca a fost facuta plata sultei, insa noi nu avem chitanta.
Soacra este decedata si dorim sa facem succesiunea, acesta sentinta poate face dovada a platii sultei.
Daca nu ce putem sa facem deoarece partajul a fost facut in 1975?
Buna ziua,
Face dovada platii sultei!