avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 252 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... plata sulta, stipulata in sentinta civila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

plata sulta, stipulata in sentinta civila

Buna ziua!
Soacra mea in urma partajului a avut de plata o sulta pentru locuinta cumparata inpreuna cu socrul.
Socrul si-a tinut bunurile intr-o camera din locuinta, iar soacra dupa ce a achitat sulta a facat plangere la judecatorie pentru eliberarea spatiului.
In Sentinta Civila definitiva de eliberare a spatiului in preanbul se precizeaza ca a fost facuta plata sultei, insa noi nu avem chitanta.
Soacra este decedata si dorim sa facem succesiunea, acesta sentinta poate face dovada a platii sultei.
Daca nu ce putem sa facem deoarece partajul a fost facut in 1975?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 14:28, 25 Mai 2017
Buna ziua,
Face dovada platii sultei!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata sulta, stipulata in sentinta civila asaa asaa Buna ziua! Soacra mea in urma partajului a avut de plata o sulta pentru locuinta cumparata inpreuna cu socrul. Socrul si-a tinut bunurile intr-o camera din ... (vezi toată discuția)
Sulta asaa asaa Buna seara! Soacra mea a decedat si sotul fiind unicul copil a inceput succesiunea. Notarul vazand actele a spus ca soacra are o sulta in urma partajului cu ... (vezi toată discuția)
Sulta sau vanzare la licitatie asaveid asaveid in urma decesului sotului, socrii mei au introdus actiunea de partaj. care varianta este recomandata pentru impartirea bunurilor: atribuirea bunului imobil ... (vezi toată discuția)