Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit firma radiata
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

firma radiata

Daca am preluat prin fuziune toate activele unei societati(si acea societate s-a radiat),poate exista un control fiscal ulterior pt firma radiata,deci care sa fie desfasurat pt activitatea anterioara fuziunii la sediul meu?Legal,unde scrie ca am preluat raspunderea pt societatatea absorbita pt acea perioada?
Multumesc
Odata cu fuziunea va asumati atat activele cat si pasivele acelei societati !
Poate exista un control fiscal !
Costinel Burca, Contabil