Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... plata pensiei retroactiv
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

plata pensiei retroactiv

Buna ziua,

Eu am stiut ca se poate plati retroactiv pentru pensie pana la data de 27.04.2017 si am facut un contract cu .casa de pensii pentru un an.
Termenul de platire retroactiva s-a prelungit pana la data de 31.12.2017
Interbare :
Este posibilitatea de a modifica contractu sau de al prelungi ca sa pot cumpara inca un an?
Multumesc mult
Mergeti la casa de pensii si spuneti ce doriti. Contractul poate inceta cu data pe care o doriti. Intrebati doar daca puteti "cumpara" perioada pe care o doriti.