avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... plata pensiei retroactiv
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

plata pensiei retroactiv

Buna ziua,

Eu am stiut ca se poate plati retroactiv pentru pensie pana la data de 27.04.2017 si am facut un contract cu .casa de pensii pentru un an.
Termenul de platire retroactiva s-a prelungit pana la data de 31.12.2017
Interbare :
Este posibilitatea de a modifica contractu sau de al prelungi ca sa pot cumpara inca un an?
Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: Gabi50 , utilizator 22:42, 30 Mai 2017
Mergeti la casa de pensii si spuneti ce doriti. Contractul poate inceta cu data pe care o doriti. Intrebati doar daca puteti "cumpara" perioada pe care o doriti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art.55(b) papyan papyan buna ziua, sunt din Bucuresti sector 6, 39 ani si am vechime in munca de 19 ani. Din septembrie 2007 am fost angajat la un hipermarket in baza art [b]21(1)[/b] ... (vezi toată discuția)
Plata contributiei la fondul cas mariana1955 mariana1955 Am incheiat in urma cu un an un contract cu Casa de Pensii pentru a plati lunar la casierie suma de 234 lei calculata la nivelul salariului minim pe economie, ... (vezi toată discuția)
Alocatie retroactiv marianvirjinia marianvirjinia Am o nelamurire legata de plata alocatiei baiatului meu retroactiv. Sotia mea a murit anul trecut in luna ianuarie, iar de atunci pe 1 an si sase luni alocatia ... (vezi toată discuția)