Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... HG 1086/2004
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

HG 1086/2004

Bună seara, am nevoie de textul HG 1086/2004, din păcate eu nu am găsit-o #-o, vă rog dacă poate cineva să mă ajute :( ..
Hotărârea Guvernului nr. 1086/2004 pentru stabilirea sporurilor specifice si a drepturilor de
diurnă, cazare si hrană cuvenite personalului participant la misiuni în afara teritoriului statului român, nu a fost publicată în Monitorul Oficial al României.
Dacă nu a fost publicată în Monitorul Oficial această HG produce efecte?
Produce efecte ...

Legea nr. 202 din 9 noiembrie 1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României
art. 5
În Partea I se publică următoarele categorii de acte:
....
F. actele Guvernului:
a) hotărârile, cu excepția celor care au caracter militar;
....

Se pare ca este act cu caracter militar !!!
[ link extern ] /