avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... HG 1086/2004
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

HG 1086/2004

Bună seara, am nevoie de textul HG 1086/2004, din păcate eu nu am găsit-o #-o, vă rog dacă poate cineva să mă ajute :( ..
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:25, 4 Septembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Hotărârea Guvernului nr. 1086/2004 pentru stabilirea sporurilor specifice si a drepturilor de
diurnă, cazare si hrană cuvenite personalului participant la misiuni în afara teritoriului statului român, nu a fost publicată în Monitorul Oficial al României.
Dacă nu a fost publicată în Monitorul Oficial această HG produce efecte?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Produce efecte ...

Legea nr. 202 din 9 noiembrie 1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României
art. 5
În Partea I se publică următoarele categorii de acte:
....
F. actele Guvernului:
a) hotărârile, cu excepția celor care au caracter militar;
....

Se pare ca este act cu caracter militar !!!
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine ma poate ajuta referitor la h.g.nr.1086/2004 antalvasile antalvasile Articolul referitor la diurna in valuta ce se acorda personalului care desfasoara misiuni(activitati)in afara statului Roman. (vezi toată discuția)
Buna seara, as dori sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: ... alexandru777 alexandru777 Buna seara, as dori sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: care este valoarea indemnizatiei de delegare/detasare (diurna) atat interna cat si externa si ... (vezi toată discuția)
Acordare diurna SSFF SSFF Buna seara, Va rog mult sa imi spuneti daca o firma care trimite personal sa lucreze in UE (sau in alta localitate din tara) si asigura angajatilor ... (vezi toată discuția)