Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor

Sunt o mamica de 20 ani cu baietel de 2 luni ,eu nu lucrez,sotul nu..pot lua un ajutor social sau ceva bani inafara de alocatia de 200 lei pana la 2 ani?
Ajutoarele sociale sub forma venitului minim garantat, alocației pentru susținerea familiei și ajutorului de încălzire se acordă persoanelor singure sau familiilor care au venituri mici.

Detalii : www.avocatnet.ro/content/art...